درباره ایتالیا

کشور ایتالیا در جنوب اروپا واقع شده است که پایتخت آن شهر رم می باشد. این کشور از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردِنی در دریای مدیترانه تشکیل شده است. ایتالیا با شش کشور سوئیس،اسلوونی،اتریش،فرانسه، سن مارینو و واتیکان همسایه است. از نظر وسعت این کشور کمی بزرگتر از سه کشور بریتانیا،هلند و بلژیک است. دو رشته کوه آلپ و آپنین، رشته کوه اصلی ایتالیا هستند. در شمال ایتالیا، رشته کوه های آلپ، ایتالیا را از کشورهای اروپایی فرانسه،سوئیس،اسلوونی و اتریش جدا کرده است.

0003

ایتالیا پنجمین اقتصاد بزرگ اروپا محسوب می شود و از نظر تولید ناخالص داخلی رتبه هشتم را دارا می باشد.  و همچنین در زمینه تجارت تجهیزات پزشکی نیز توانسته به رتبه خوبی دست یابد.

قدمت کشور ایتالیا به هزاران سال پیش باز می گردد، اما در سال ۱۸۶۱ تبدیل به یک کشور متحد شده، در حال حاضر مساحت کشور ایتالیا بیش از ۳۰۱ هزار کیلومتر مربع است که همچنین کشورهای مستقل و کوچک واتیکان و سان مارینو در داخل ایتالیا و یک تکه از خاک ایتالیا بیرون از خاک اصلی این کشور و در سوئیس قرار دارد که کامپیونه دیتالیا نام دارد. از نظر تقسیم بندی، ایتالیا از ۲۰ منطقه تشکیل شده است که از جمله آنها جزایر سیسیل و ساردنی در دریای مدیترانه هستند. هر منطقه از این کشور آداب و رسوم، فرهنگ و غذاهای منحصر به فرد خود را دارد و شما با سفر میان مناطق شمالی و جنوبی کشور ایتالیا تفاوت های زیادی را پیدا خواهید کرد.

زبان رسمی کشور ایتالیا، ایتالیایی است اما در بسیاری از مناطق گویش های دیگری نیز وجود دارد. واحد پول این کشور یورو است. جمعیت کشور ایتالیا ۶۰ میلیون نفر است و ۹۱ درصد مردم آن مسیحی هستند، ولی پروتستانها، یهودی ها و مسلمانان ( که اکثرا مهاجر هستند) نیز در کشور ایتالیا زندگی می کنند. بزرگ ترین شهر ایتالیا، رم است که جمعیتی بالای ۴ میلیون نفر دارد. به علاوه این شهر پایتخت ایتالیا نیز هست که جزو توریست پذیر ترین و پر بازدیدترین شهر ایتالیا به حساب می آید. رم، پایتخت ایتالیا، به عنوان پایتخت امپراطوری رم و اقامتگاه پاپ، برای دوره های پیاپی از مراکز سیاسی و مذهبی تمدن غرب بوده. بعد از فروپاشی امپراطوری رم، منطقه ایتالیا به مناطق و شهرهای خودگردان بسیاری تقسیم شده، از جمله جمهوری ونیز و دولت کلیسا. در این میان واحدهای مختلف سیاسی در منطقه ایتالیا در سال ۱۸۶۱ متحد شده و کشور کنونی ایتالیا را به وجود آوردند. اکثر ایتالیایی ها رُمی تبار هستند و زبان های رایج در ایتالیا هم تقریباً همگی شاخه هایی از زبان رُمی به شمار می روند.

ایتالیا پنجمین کشور پر جمعیت اروپا و بیست و سومین کشور پر جمعیت جهان است. آب و هوای ایتالیا معتدل فصلی است و البته آب و هوای مناطق ساحلی آن با شرایط هوایی کوهستان های داخلی تفاوت زیادی دارد.

شهرهای مهم ایتالیا:

رُم: پایتخت ایتالیا و یکی از زیباترین شهرهای اروپا. شهری بزرگ و شلوغ که تاریخی غنی و طولانی دارد، یکی از معدود شهرهای جهان است که بی شک برای بازدید از بنای آمفی تئاتر گرفته تا خیابان peter’s با تاریخی فوق العاده رو به رو خواهید شد. گنجینه های تاریخی رم حتی از ونیز و فلورانس هم بیشتر است. رمی های باستان تمدن و شهر نشینی را از این منطقه آغاز کردند و قرن ها بعد این شهر با آثار هنرمندان بی نظری مثل مایکل آنجلو “نقاش”/ برنینی ” مجسمه ساز” جلوه دیگری پیدا کرد. رم امروز با وجود آثار هنری و تاریخی بی نظیری که به زمان های مختلفی از قرون وسطی و رنسانس گرفته تا عصر معاصر، به بهترین موزه بدون سقف دنیا تبدیل شده است.

rome16esf 1 scaled

فلورانس: در قرن پانزدهم فلورانس مرکز انقلاب هنری رنسانس بود. امروزه نیز بعد از گذشت حدود ۷۰۰ سال زیبایی این شهر چندان تغییر نکرده است. میدان Della Signoria در قلب فلورانس، یکی از دیدنی ترین مکان های این شهر برای توریست ها است.

florance16esf scaled

بولونیا: شهری در شمال ایتالیا و مرکز استان امیلیا رومانیا، دشتی حاصل خیز در کوهپایه رشته کوه های آپنینه، مرکز بزرگ نقل و انتقالات و بازار کشاورزی، بولونیا مرکز تلاقی جاده های اصلی و راه آهن است که شمال ایتالیا را با مدیترانه و سواحل جنوبی آدریاتیک متصل می کند.

پارما: شهری در شمال کشور ایتالیاست که در ناحیه امیلیا رومانا قرار دارد. شهر پارما به خاطر طبیعت و معماری زیبای واقع در آن معروف است. دانشگاه پارما یکی از قدیمی ترین دانشگاه های قاره اروپا و جهان است نیز در شهر پارما قرار دارد. پارما به وسیله نهری که در آن واقع شده است به دو قسمت تقسیم شده است.

میلان: شهری در شمال ایتالیا و دومین شهر بزرگ این کشور است. این شهر در دشت لومباردی قرار دارد. میلان شهر مد ایتالیا و مرکز اصلی مد ایتالیاست و معروف ترین شرکت های مد جهان مانند: میو میو، دولچه و گابانا، پرادا، ورساچه، آرمانی و…. همچنین کمپانی معروف ری بن در میلان واقع است. شهر میلان در کنار پاریس، لندن، توکیو و نیویورک به عنوان پایتخت مد در جهان مطرح شده است.

19bhmn 02 scaled

ونیز: در ایتالیا به “آرام ترین” معروف است، که به عظمت، حکمت و قدرت نافذ این شهر اشاره دارد. ونیز قرن ها رهبر بی رقیب تجارت بین اروپا و شرق و مرکز اصلی فرهنگ اروپایی بوده است. این شهر قرن ها پیش روی دریا و به دست مردمانی که دریا را مکانی مطمئن می دانستند بنا شد. ونیز به هیچ شهر دیگری شباهت ندارد.

نوع حکومت و ساختار سیاسی ایتالیا: کشور ایتالیا نظامی سیاسی پارلمانی دارد به این معنا که بعد از انجام انتخاب پارلمانی در ابتدا جناح سیاسی پیروز در انتخابات مشخص شده و سپس رئیس دولت نخست وزیر و همینطور رئیس جمهور از سوی پارلمان برگزیده می شود. شرایط عمومی برای انتخاب نمایندگان در کشور ایتالیا به این شکل است که نمایندگان مجالس در این کشور پیش از اینکه به مبارزان انتخابی ورود نمایند توسط احزاب با استفاده از رأی مردم وارد پارلمان می شوند. واجد شرایط بودن این افراد از اهمیت خاصی برخوردار است. مثلاً یکی از شرایط مهم تابعیت ایتالیایی است. نظام سیاسی این کشور لائیک است و گرایش های عقیدتی و همینطور مذهبی داوطلبان نمایندگی پارلمان کشور ایتالیا ترتیب اثر داده نمی شود. در قانون سیاسی کشور ایتالیا اینطور مشخص است که رئیس مجلس قدرت زیادی در رابطه با مجمع نمایندگی دارد. رئیس مجلس نمایندگان در واقع معرف مجلس به شمار می آیند.سیاست گذاری ها و همینطور اقداماتی که در زمینه نظرات و کنترل دولت وجود دارد توسط مجلس و کمیسیون مورد ارزیابی قرار می گیرد.

فرهنگ و مردم ایتالیا:

ایتالیا کشور زادگاه امپراطوری رم بوده و از این رو فرهنگی بسیار غنی دارد، مردم ایتالیا با هنر، خانواده، معماری و غذاهای خوشمزه پیوند عمیقی دارند. مردم ایتالیا در هنر و معماری خوش درخشیده اند، ایتالیا زادگاه برخی از سبک های معماری دنیاست که سالانه بسیاری از مردم را به سمت خود می کشاند. بر خلاف برخی کشورهای اروپایی، در ایتالیا خانواده از ارزش و جایگاه والایی برخوردار است. آن ها دورهمی های خانوادگی زیادی دارند و فرزندان خود را به پیوند رابطه خویشاوندی تشویق می کنند. وقتی صحبت از موسیقی می شود، ایتالیا به خاطر اپراهایش مشهور است. بسیاری از نوازندگان و آهنگسازان بزرگ جهان مانند جوزپه وردی، روجر لئون کاوالو و لوچیانو پاواروتی ایتالیایی به خاطر آورده می شوند.

مکان های دیدنی ایتالیا: به قدری مکان های دیدنی ایتالیا زیاد است که نمی توان آن ها را در یک مقاله کوتاه معرفی کرد به همین علت تصمیم گرفته ایم مهم ترین مناطق توریستی و جاذبه های گردشگری در این کشور را به شما معرفی کنیم:

 شهر باستانی هرکولانیوم:  در پای کوه وزوو، شهر باستانی رومی هرکولانیوم قرار دارد. شهری در حدود دو هزار سال پیش بر اثر یک فوران آتش فشانی ویران شد. در این شهر هم مثل پمپئی، فوران آتش فشان و لایه های ایجاد شده از گل و لای، باعث حفظ شدن و فسیل شدن بسیاری از اشیا و آثار معماری شده است. گردشگران در این شهر باستانی می توانند خانه های مرمت شده ای را که دو هزار سال قبل ویران شده بودند را ببینند. اسکلت های فسیل شده از ساکنان این شهر در این مجموعه باستانی نیز قابل مشاهده است.   

جزیره کاپری: غار بلو گروتو Blue Grotto یکی از پربازدیدترین نقاط ایتالیاست اما دلایل بسیار زیادی غیر از این غار برای سفر به جزیره کاپری وجود دارد. این جزیره صخره ای شیب دار، در نزدیکی دریای آبی بی کران، با چشم اندازهای سرسبز کاج و گیاهان استوایی، منظره ای خیره کننده ایجاد کرده است که در سفر به ایتالیا نباید بازدید از این منطقه را از دست داد. هر جای این جزیره که بایستید، چشم اندازهای فوق العاده ای در مقابلتان خودنمایی می کند. بلو گروتو یک غار دریایی است که ۶۰ متر طول و ۲۵ متر عرض دارد. دهانه غار دو متر عرض دارد و به دلیل کوچک بودن، زمانی قابل دسترسی است که آب دریا بر اثر جزر پایین می آید.

کوه آتنا در جزیره سیسیلی:  در جزیره سیسیل، جاذبه ای وجود دارد که از تمام سازه ها و جاذبه های آن بلندتر است و آن کوه آتناست. این کوه آتشفشانی یکی از بلندترین قله ها در ایتالیاست و گاهی فوران می کند. اطراف این کوه را یک پارک ملی به نام پارک اتنا احاطه کرده است. گردشگران این پارک می توانند به اندازه ای به کوه نزدیک شوند که مواد مذاب و بخار خارج شده از آن را ببینند. خاک آتش فشانی این منطقه برای رشد گیاهان مختلفی از جمله تاکستان های بزرگ مناسب است. از مرتفع ترین کوه های اروپاو ۳۳۵۰ متر ارتفاع آن از سطح دریا است. کوه اتنا که در جزیره سیسیل ایتالیا قرار داردنه تنها فعال ترین آتش فشان اروپا، بلکه یکی از فعال ترین آتش فشان های جهان محسوب می شود که سابقه فوران گدازه های مذاب از آن به ۳۵۰۰ سال پیش بر می گردد.

کلیسای سن ویتال ( راونا): این کلیسا در شهر راونا در شمال ایتالیا واقع است و زمانی پایتخت امپراطوری روم غربی بود، این کلیسا در قرن ششم میلادی ساخته شده و مجموعه ای از موزاییک کاری های جذاب در آن دیده می شود. این آثار هنری موزاییکی، داستان هایی از کتاب مقدس را روایت می کنند و تمام نقاط بعضی از تالارهای کلیسا با این موزاییک ها پوشیده شده است. این کلیسا یکی از بهترین نمونه های هنر و معماری در بین کلیساهای ایتالیاست.   

ساحل لا پلوسا: در نزدیکید سواحل غربی در قلب دریایی Tyrrhenian جزیره ساردینیا قرار دارد. در حالی که این جزیره، سواحل بی نظیر فراوانی دارد، هیچ کدام به اندازه ساحل لا پلوسا مشهور و دیدنی نیست. این منطقه به خاطر آب های کم عمق و سواحل شنی مشهور شده، شما می توانید به راحتی کف دریا را از آب های زلال و کم عمق ببینید. این منطقه معمولا با کارائیب مقایسه می شود. فعالیت های تفریحی جذابی در این منطقه برای گردشگران وجود دارد از جمله موج سواری، قایق سواری و حتی غواصی اسکوبا. 

کلیسای سانتا ماریا دله گرتزیه: این کلیسا در شهر میلان واقع است. بنای این صومعه و کلیسا به سبک معماری رنسانس ساخته شده است و جزییات زیبا و دقیقی مثل تالار اصلی مزین و ورودی روشن و نورپردازی شده دارد. این کلیسا میزبان یکی از مهم ترین نقاشی های دیواری جهان به نام شام آخر است، اثری از لئوناردو داوینچی.

آبنمای تروی: دیدنی دیگر ایتالیا در شهر رم، فواره تروی می باشد. این فواره در سال ۱۷۶۲ توسط نیکولا سالوی ساخته شد. تندیس هایی از نپتون، خدای آب و دریا و مخلوقات دریایی در حال نبرد در این آب نمای زیبا ساخته شده. براساس باورها و افسانه های محلی،هر کسی یک بار سکه در این آب نما بیندازد دوباره به رم باز خواهد گشت و هر کسی دو سکه در آن بیندازد با یکی از اهالی شهر آشنا می شود و رابطه ای عاشقانه خواهد داشت. شب ها این آب نما که به زیبایی نورپردازی شده، روشن می شود و یکی از جذاب ترین صحنه های رمانتیک شهر را ایجاد می کند.

فواره تروی ایتالیا

   کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره: به عنوان یکی از بهترین کلیساهای جامع مشهور دنیاست. این کلیسا، جذابیت خاصی به افق شهری فلورانس داده و یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری ایتالیا می باشد. این کلیسا بین قرن های ۱۳ تا ۱۵ ساخته شده و گنبد بنا بسیار محصور کننده و زیباست که در سال ۱۴۳۴ توسط فیلیپو برونلچی کامل شده است. برج ناقوس کلیسا در نزدیکی آن و در میدان پیازا دل دومو قرار دارد و نمایی به سبک معماری رمانسک توسکانی دارد. این برج را معماری به جیوتو طراحی کرده است و ۸۲ متر طول دارد و می توانید از پله های آن بالا بروید. تعداد پله های آن ۴۱۴ تا است و به سکوی بازدیدی منتهی می شود که چشم اندازهای بی نظیری از شهر دارد.

جزیره البا: جزیره البا، تاریخچه ای طولانی دارد و طی قرن های متمادی، محل سکونت گروه های مختلف قومی بومی و غیر بومی بوده است. احتمالا مشهورترین ساکن این جزیره ناپلئون بود که در سال ۱۸۱۴ به البا تبعید شد. خانه های زمستانی و تابستانی ناپلئون هنوز پابرجا مانده اند و تورهای عمومی برای بازدید به آن ها دسترسی دارند. سومین جزیره بزرگ ایتالیا، بیش از ۱۵۰ ساحل نیز دارد از پهنه های وسیع ساحلی گرفته تا پناهگاه های ساحلی کوچک.

ساحل آمالفی:  یکی از آثار ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو است. از پهنه وسیع و زیبا از ساحل در جنوب ناپل قرار دارد. شهرهایی در دامنه های کوه های منتهی به دریا ساخته شده اند. از مهم ترین شهرهای این منطقه می توان آمالفی و پوسیتانو را نام برد. آمالفی یک کلیسای جامع با گنبد رنگی دارد. این منطقه را می توانید از مسیرهای جاده ای بگردید و به شهرهای مختلف آن سر بزنید. یا با قایق به این منطقه سفر کنید تا آن را از زاویه ای دیگر ببینید و از تماشای مناظر خیره کننده آن لذت ببرید.

Amalfi Italy

دریاچه کومو: این دریاچه یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی ایتالیاست و با مناطق کوهستانی احاطه شده و شهرهای کوچک و زیبای کوهستانی در اطراف آن قرار دارد. این مکان از دوران روم، مقصدی برای ثروتمندان بوده و ویلاهای بسیار شیک و مجللی دارد و دارای تعدادی کاخ است که بعضی از آن ها با باغ های سرسبز احاطه شده اند. در این شهرهای تفریحی زیبا، یک صومعه قدیمی مربوط به قرن یازدهم هم وجود دارد.

lake como.italy

برج پیزا :  برج کج پیزا یکی از چندین جاذبه مهم شهر پیزا است ولی این برج به خاطر کج بودن سازه، در سراسر دنیا مشهور است. در دهه ۱۱۰۰ میلادی، ساخت برج آغاز شد و فرو رفتگی زمین که منجر به خم شدن برج شده، وقتی آغاز شد که ساخت برج به طبقه سوم رسیده بود. قبل از مرمت های دهه ۱۹۹۰ پیش بینی شده بود که برج تا سال ۲۰۰۰ فرو می ریزد. اما امروزه گردشگران می توانند از پلکان برج بالا بروند و چشم اندازهای زیبایی از شهر را از آنجا تماشا کنند. این برج در میدانی تاریخی قرار گرفته که اطراف آن بناهای تاریخی و کلیسای قدیمی وجود دارد و حال و هوای آن بسیار دوست داشتنی و جذاب است. همه این بناها به تنهایی یک جاذبه گردشگری جذاب هستند که ارزش وقت گذاشتن و تماشا کردن دارند.

0004

شهر پمپئی ایتالیا:   آتش فشان کوه وزوو، که هنوز فعال است درست مشرف به شهری باستانی قرار دارد که زمانی توسط همین آتش فشان در سال ۷۹ میلادی ویران شد. این فوران مهیب گرچه شهر پمپئی را نابود کرد ولی بسیار از آثار هنری شهر مثل موزاییک ها، فرسکوها و تندیس ها باقی ماندند و در مواد مذاب مدفون شدند. چندین قرن است که عملیات حفاری در این منطقه انجام می شود و بقایایی از بازارها، خانه ها، حمام ها، معابد و تئاترها، خیابان ها و ساکنان این منطقه کشف شده است.

کانال بزرگ ونیز: گاندولا سواری در کانال های ونیز یکی از سنت های فراموش نشدنی مسافران ونیز است و قرن هاست که مسافران این منطقه، از این جاذبه لذت می برند. ونیز شهری متشکل از جزیره های متعدد است و کانال ها، خیابان های اصلی آن را تشکیل می دهند. این کانال ها مثل هزارتو از طریق پل هایی به هم متصل می شوند و گذرگاه های باریکی بین آن ها وجود دارد. در کنار کانال ها،ساختمان های قدیمی وجود دارد که صدها سال بدون هیچ تغییری باقی مانده اند و بر جذابیت رمانتیک ونیز افزوده اند. کانال بزرگ ونیز، یکی از مشهورترین کانال هاست و یکی از جاذبه هایی که بیش از همه مسافران در آن عکاسی می کنند. بهترین راه برای تماشای کاخ ها و بناهای دیدنی اطراف کانال، سوار شدن یکی از اتوبوس های آبی و گشت و گذار در کانال است.

0002

آمفی تئاتر کلوسئوم رم:  کلوسئوم یکی از جاذبه های ایتالیاست که به هیچ عنوان نباید از دست داد. این آمفی تئاتر بزرگ باستانی، بزرگ ترین بنا در نوع خود است که توسط امپراطوری روم ساخته شده و به عنوان یکی از مدل های ساخت ورزشگاه ها حتی در دوران مدرن، مورد استفاده قرار می گیرد و الهام بخش معماران است. این بنا به عنوان یک مکان عمومی برای برگزاری مراسم و نمایش ها و رقابت های مختلف ساخته شده. حتی جنگ ها و نبردهای دریایی نیز در این آمفی تئاتر به نمایش در آمده است. این سازه دیدنی تضاد جالبی با بناهای مدرن اطرافش دارد و یکی از یادگاری های ارزشمند دوران روم است که حوادث تاریخی فراوانی را از سر گذرانده است. این سازه یک کف چوبی به ابعاد ۸۳ در ۸۴ متر داشته است. زیرا این کف چوبی، دو طبقه تونل، اتاق، سلول و مسیر عبور گلادیاتورها، کارگران و حیوانات وحشی تعبیه شده بود.

15mo 11

میدان پیازا دل کامپو//شهر کوچک پوسیتانو //شهر قدیمی مانارولا //دره معابد   کلیسای سنت پیتر( رم)  //کلیسای سنت مارکز ( ونیز) //بندر پورتوفینو //پیتزا ناپولتانا

خانه های غار مانند ملقب به ساسی دی ماتر//کلیسای در سن فرانسیسکو ( آسیسی)   رشته کوه های دولومتیس//قصر داسال ( اربینو)  // پارک ملی پارادیزو واقع در طبیعت سرسبز و زیبای آلپ //شهر ورونا از دیگر جاذبه های بسیار زیبای ایتالیا می باشند.

غذاهای ایتالیایی: آشپزی ایتالیایی فرهنگ مردم تمام جهان را تخت نفوذ خود در آورده است. پاستاها در شکل و ابعاد مختلف با طعم های متنوع خلق شده اند. روح غذاهای خوشمزه ایتالیایی را فقط با خوردن آن می توان درک کرد. بسیاری از دورهمی های ایتالیایی حول محور غذا می چرخند. پیتزاهای خوشمزه، پاستا و پنه همراه با پنیرهای لذیذ در این کشور متولد شده اند. علاوه بر غذا مردم ایتالیا در تهیه دسر بی مثال هستند و دسرهای معرکه ای در فرهنگ غذایی غنی خود دارند. در ایتالیا برای هر مناسبتی یک وعده غذایی ویژه وجود دارد، در مرکز ایتالیا اسپاگتی و پیتزا محبوب است. با این حال، در شمال ایتالیا، رایج ترین غذاها شامل ماهی، سیب زمینی، برنج، سوسیس، گوشت خوک، پاستا، پولنتا و ریزوتو است.

italian food

آب و هوای ایتالیا: ایتالیا آب و هوای متنوعی دارد. مناطق شمالی تقریبا آب و هوای نیمه استوایی مرطوب دارند که نسبتا خنک و ملایم است. نواحی ساحلی دارای آب و هوای مدیترانه ای است. در مجموع می توان گفت که این کشور آب و هوای مدیترانه ای دارد. تابستان های گرم و خشک و زمستان های خنک و مرطوب، از ویژگی های آب و هوای بیشتر مناطق ایتالیاست. زمستان ها در ایتالیا و در مناطق شمالی و کوهستانی سرد و مرطوب است. گاهی هوای سرد از شمال اروپا تا نواحی جنوبی ایتالیا کشیده می شود. و در بیشتر کوهستان ها برف می بارد. سواحل معمولاً گرم باقی می مانند که این به دلیل دمای بالای آب دریاست. تابستان های ایتالیا گاهی بسیار گرم می شود، مخصوصا در نواحی جنوبی. دمای هوا در این مناطق در تابستان بین ۲۸ تا ۳۳ درجه سانتی گراد است ولی گاهی تا ۴۰ درجه هم می رسد. آب و هوای مدیترانه ای در ایتالیا، دچار تغییرات محلی نیز می شود. نواحی ساحلی که با آب های گرم دریا و کوهستان احاطه شده اند، گرم هستند و البته وزش نسیم از گرمای هوای آن ها می کاهد. نواحی کوهستانی معمولا خنک تر هستند و آسمان صاف تری دارند ولی گاهی طوفان و بارندگی در آن به وقوع می پیوندد.

بهترین زمان سفر به ایتالیا:

هر زمان که به ایتالیا سفر کنید بدون شک از آن لذت می برید.  هر کدام از مناطق ایتالیا در هر فصل سال، جاذبه هایی دارند که ارزش دیدن و سفر کردن دارند. بنابراین زمان سفرتان را باید با توجه به مقصدتان در ایتالیا در نظر بگیرید و جاذبه هایی که دوست دارید ببینید را انتخاب کنید.

انواع ویزاهای ایتالیا:

ویزای کار ایتالیا: این نوع ویزا برای اتباع خارجی که می خواهند به ایتالیا نقل مکان کنند تا بتوانند کار کنند در دسترس است. قبل از اینکه بتوانید این ویزا را درخواست دهید، باید در ایتالیا شغل داشته باشید.

ویزای تحصیلی ایتالیا: دانشجویان بالای ۱۸ سال که قبلاً در یک موسسه یا دانشگاه ایتالیایی ثبت نام کرده اند می توانند برای این نوع ویزا درخواست دهند.

ویزای بازنشستگی ایتالیا: برای افرادی که بدون کار در ایتالیا می توانند از نظر مالی خود را تامین کنند در دسترس است.

ویزای تعطیلات کاری ایتالیا: نوعی ویزا است که فقط برای اتباع ۱۸ تا ۳۰ ساله کشورهایی که بخشی از برنامه تعطیلات کاری ایتالیا هستند در دسترس است.

ویزای خود اشتغالی ایتالیا: برای کار آفرینانی که مایل به راه اندازی کسب و کار هستند یا افراد خود اشتغالی که مایل به کار در ایتالیا هستند در دسترس است.

ویزای خانوادگی ایتالیا: برای اتباع خارجی که مایل به پیوستن به یکی از اعضای خانواده دارای تابعیت ایتالیا یا اجازه اقامت دائم ایتالیا هستند در دسترس است.

منبع: https://www.britannica.com/place/Italy/Land