جزایر سیشل بهشت آفریقا

یکی از زیباترین مکان های دنیا جزیره سیشل است که در حدود ۱۵۰۰ کیلومتری قاره آفریقا واقع شده اند. سیشل در واقع مجموعه جزایری است که در قاره آفریقا و اقیانوس هند قرار گرفته که یک مقصدی برای ثروتمندان اروپایی بوده و هنوزم می باشد. در طول سال به این جزیره گردشگران زیادی از نقاط مختلف دنیا سفر می کنند و در سال های اخیر مردمان ایران با شناختی که به دست آوردند به این کشور سفر کردند. پایتخت این کشور ویکتوریا نام دارد که در جزیره ای به نام ماهه قرار گرفته است و جزیره ماهه ۳ تا ۸ کیلومتر پهنا و ۲۷ کیلومتر درازا دارد.

آب های فیروزه ای سیشل

فروردین و اردیبهشت بهترین زمان برای سفر می باشد. چون بارندگی و رطوبت کم می باشد و از تجمع توریست ها خبری نیست و علاوه بر این قیمت پرواز و هتل هم خیلی ارزان می باشد. از خرداد تا آخر تابستان بهترین فصل برای سفر به سیشل می باشد. ولی در این فصل اگر می توانید سفر نکنید. بارندگی در مهر ماه و آبان ماه مقداری کمتر از فصول دیگر است و این دو فصل می تواند گزینه ئخوبی برای سفر باشد. از آذر ماه و تا اواخر اسفند ماه بارندگی بسیار است و خیلی از گردشگران به این علت و از طرفی دیگر به تعظیلات آخر سال میلادی و اویل ژانویه گردشگرهای زیادی به سیشل سفر می کنند و در آخر نتیجه قیمت پرواز و هتل ها خیلی گران می شوند.

سیشل با سواحل شن های سفید، آب های فیروزه ای و درختان نخل بسیار زیبا بی شک یک بهشت استوایی محسوب می شود، جزیره  مرجانی الدبرا به مساحتی بیش از ۲۰ مایل، بزرگ ترین جزیره مرجانی دنیا می باشد. در نوک غربی این جزیره، تالاب وجود دارد که خانه کوسه های ببری و هزاران پرنده دریایی است. جزیره مرجانی الدبرا همچنین زیستگاه لاک پشت غول پیکر است.جزایر اصلی سیشل عبارتند از : ماهه، پراسلین، لادیگ که نود درصد جمعیت این کشور در جزیره اصلی آن یعنی ماهه ساکن هستند. جزیره ماهه ۲۷ کیلومتر طول و ۳ تا ۸ کیلومتر عرض دارد. پایتخت سیشل، ویکتوریا، نیز در این جزیره واقع شده است.

سواحل مرجانی سیشل

از همسایه های سیشل می توان به زنگبار در غرب، جزیره موری تیوس، جزیره رودریگز، جزایر آگالگا و جزیره رئونیون در جنوب و کشور کومور و کشور مایوت در جنوب غرب اشاره کرد. طبق آمار، سیشل یکی از برترین مکان های مورد علاقه گردشگران به شمار می رود، همه ساله گردشگران زیادی از نقاط مختلف از سیشل دیدن می کنند. طبیعت زیبا و آرام، ساحل سفید، آب های کریستالی و شفاف، گیاهان و جانوران نادر، هتل های زیبا و امکانات تفریحی پر هیجان مانند غواصی، موج سواری و قایق رانی، سیشل را به مکانی بسیار مناسب برای گذراندن تعطیلات فراهم آورده است.